Jak vytvořit vlastní GIF?

GIFy jsou v dnešní době velmi oblíbeným typem pohyblivých obrázků, které posíláme svým přátelům. Využití mají snad na všech sociálních sítích. Jsou výstižné a často řeknou více než dlouhé textové zprávy. Pokud si chceš vytvořit vlastní GIF, máme pro tebe jednoduchý postup.

Nahraj video

K vytvoření vlastního GIFu potřebuješ nějaké video, případně sérii fotek. Může to být nahrávka obrazovky nebo video tvých kamarádů. Mysli však na to, že GIF je krátký a výstižný. Video by mělo mít jen pár vteřin.

Zajímavý tip

Video nemusí být jen vtipné. GIFy se často využívají i v rámci informačních nebo naučných textů. Případně v prezentacích.

Využij jeden z nástrojů na GIFy

Když máš své video nahrané, přesuň ho do počítače. Z něho ho budeš nahrávat do jednoho z nástrojů na GIFy. Na internetu jich pod slovním spojením “gif maker” najdeš rovnou několik.

Já zpravidla používám dvě stránky, a to GIFMaker.meEzGIF.com. Oba nástroje fungují velmi podobně, mají jen pár rozdílů. První využiješ na fotografie. Z více sérií snímků si můžeš udělat GIF. Druhý je vhodný nejen na fotografie, ale také na videa.

Na tvorbu videa jsem si vybrala EzgGIF.com, protože jsem nahrála video.

Na začátek musíš do nástroje nahrát obsah.

Když si jedno z videí vybereš, klikni na “Upload and make a GIF”. Chvilku počkej. Po nahrání souboru se objeví další možnosti.

Nastavení nechávám tak, jak jsou. Vybrat si však můžeš vteřiny, kde by měl GIF začínat a končit. Můžeš upravit i velikost a dodatečné parametry.

Když je vše v pořádku, níže na stránce objevíš tyto možnosti:

Klikni na poslední „Save“ a GIF ulož. Můj výsledek vypadá takto:

Shrnutí

Výsledný GIF můžeš posílat přátelům, vkládat do textu nebo prezentací. Je to na tobě. Celý proces je rychlý a snadný. Rozhodně stojí alespoň za vyzkoušení.

Přečíst ešte jeden

Přejít nahoru